Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesine yer alan, marinalar içerisinde en büyük olma özelliğini Mersin Marina taşımaktadır. 2011 Yılında hizmet girmesi ile burası çok cazip bir yaşam alanı olmaya başlamıştır. Mersin içerisinde dinlenme ve vakit geçirmek istenildiğinde tercih edilen marina çevre il ve ilçelerden de çok fazla ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. İçerisinde spa, restorant, bar, spor kulübü ve yat kulübü ve benzeri bir çok sosyal aktivite imkanının bulunduğu Mersin’deki Marina’da, yat sahipleri tarafından ihtiyaç duyulacak tüm olanaklar düşünülmüştür. Çamaşırhane, tuvalet-duş, market, özel park yerleri, tv, wifi, ilk yardım, tekne özel bakım, yakıt, depolar, gibi bir çok hizmetler insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

Marinanın Yapısı ve Kapasitesi

Marina Mersin Yat İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından 2011 yılında inşa edilmiş olup, 210.000 metre kare alanı işgal etmektedir. Marinanın 500 tanesi deniz kısmında, 500 tanesi de karada bulunun toplamda 1000 gemilik kapasitesi mevcuttur. Bunların dışında, 2.000 kapasiteli amfi, 850 araç kapasiteli bir otopark, 1000 metre karelik alan üzerinde kurulmuş olan açık çocuk parkı, 60.000 metre kare üzerine inşa edilmiş süs havuzları, 160.000 kilogram kapasiteli travel lif ve spor merkezi bulunmaktadır.

Mersin Marina’ya Ulaşım

Marina Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Eğriçam mahallesinde bulunmaktadır. Mahalledeki Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan marinaya çevre yolunu kullanan tüm dolmuşlar ile ulaşılabilmektedir. Bunun dışında, marinaya ait ring servisleri yarım saat ara ile şehir merkezi ve marina arasında ulaşımı sağlamaktadır.

Marinanın Mersin’e Katkısı

Marinanın kurulması ile yerli ve yabancı turistler ve yat sporu ile ilgilenen turizmciler tarafından Mersin’e akın etmeye başlamıştır. Bu şekilde hem Mersin ekonomisine katkı sağlanmış hem de şehrin reklamı yapılmış olmuştur. Bunların dışında, marina bünyesinde çalışacak personel ihtiyacının fazla olmasından dolayı şehirdeki birçok kişi iş sahibi olmuştur.

Yorumlar