Soğuksu Plajı / Aydıncık

 1  Google +

Mersin’in en turistik alanlarındandır. Her yıl sürekli olarak turistler ziyaret etmektedir. Mersin’e 170 km uzaklıktadır. Bu plaj yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu plajdır. Sabah saatlerinde genellikle sakindir. Kafa dinlemek isteyenler, sakinlik ve sessizlik arayanların mekanıdır. Huzurlu ortam ve kalabalıktan uzak bir şekilde tatil yapmak için en ideal yerdir.

Soğuksu Plajı’nda, oteller, duş, tuvalet, kafeterya ve restoranlar mevcuttur. Aydıncık ilçesinde bulunmaktadır. Soğuksu Koyu olarak da bilinmektedir. Bu koyun adı buraya dökülen Soğuksu Çayı’ndan almaktadır.  Aydıncık ilçesinin su ihtiyacı da bu çaydan sağlanmaktadır.

Soğuksu Koyu, iki kesimden oluşmaktadır. Bir kısmı kumsal bir diğer kısmı ise çakıllıktır. Tepelerde seralar bulunmaktadır. Aynı zamanda bu koyu Aydıncık’ın bir köyü de görmektedir. Bu köyün adı ise Yenikaş’tır.

Soğuksu Plajı imkanları olarak, duş ve soyunma kabini imkanı mevcuttur. Yemek yeme imkanı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Yerli ve yabancı çok fazla turistin uğrak mekanı halindedir. Tatil için her yıl tercih edenlerin sayısı artmaktadır. Saklı kalmış güzelliklerdendir. Antalya- Mersin – Adana arasındaki yol üzerinde kalmaktadır. Diğer plajlara göre daha doğal ve daha yeşilliktir.

Sakin ortam arayanların, sessiz bir tatil geçirmek isteyenlerin uğramak isteyeceği yerler arasındadır. Soğuksu Plajı’nda tatil yapanlar aynı zamanda Aydıncık’taki gezilecek yerleri de görebilirler. Tarihi yerler, kültürel yerler oldukça fazladır.

Yorumlar