Susanoğlu plajı Mersin’in Silifke ilçesine bağlı eskiden belde olan Atakent mahallesindedir.Mersin merkeze ortalama 70-75 kilometre uzaklıkta bulunan plaja arabayla ortalama 1- 1 saat 15 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Ayrıca merkezden kalkan Silifke arabalarıylada ulaşım vardır.

Güzel denizi, sakin ortamı ve ulaşımın kolaylığından dolayı genelde ailelerin ilk tercihlerinden birisi konumundadır.Haftasonları bu sebeplerden dolayı kalabalık bir ortamı bulunmaktadır.

Plajın Mersin tarafında kalan kısmında(Doğu tarafında) arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz güzel manzaralara sahip olan çeşitli kafeler ve restorantlar bulunmaktadır.Gündüzleri denizde zaman geçirirken akşama doğru denizin yerini eğlence almaya başlar.Akşam üstü arkadaşlarınızla sahilde voleybol maçları yapabilir.Akşamları cafelerde takılabilir, sahilde gezebilir ve sahile kurulan panayır, lunaparkta arkadaşlarınızda eğlenebilirsiniz.

Gece hayatına gelirsek ise Susanoğlu’nda disko ve barlarda güzelce eğlenebilirsiniz.

Sadece deniz ve eğlence düşünmüyorsanız tarihi olarakta Susanoğlu güzel bir konuma sahiptir.Yakınlarında birçok tarihi güzelliğe sahiptir.Örnek vermek gerekirse(Sitede zaten bu konumlarda bulunmakta) Kızkalesi, Cennet Cehennem, Astım Mağarasını gezebilirsiniz.

Eğer uzun süreli bir tatil düşünüyorsanız bu bölgede birçok otel ve apartlar bulunmaktadır.Ayrıca eşyalı evlerde kiralayabilirsiniz.Tabi yaz aylarının yoğunluğunuda ön planda tutarak önceden yer ayırtmanızı rezervasyon yapmanızı öneririz.

Susanoğlu plajının konumuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Görseller Foursquare ve Google üzerinden alınmıştır

 

Yorumlar